Ülkemiz bulunduğu coğrafi konum itibariyle deprem bölgesinde yer almaktadır.Bu nedenlede günümüze kadar bu gerçekle  sık sık karşı karşıya gelmekteyiz. Bu güne kadar belki yüzlerce defa karşı karşıya kaldığımız bu gerçek bizlerde çok acı izler bırakmıştır.Yüzbinlerce insanımızı bu önüne geçilemez doğa olayı nedeniyle  kaybettik.

Ancak bu olayın diğer acı tarafı ise uzmanların ortak görüşü ‘Öldüren deprem değil,depreme  dayanıklı olmayan yapılardır’.Yani deprem öldürmüyor bizlerin elleriyle yapılan binalar ve evler bizi öldürüyor.Biz yapmış olduğumuz binaları standartlara uygun malzemelerle yatığımız zaman bu can kayıplarını en aza indirebiliriz.

Bir inşaatın temel yapı elemanı kullanılan betondur.Yani depremde binalarımızı ayakta tutan en önemli yapı malzemesine beton diyebiliriz.Ülkemizde de bu konuda hazır beton firmaları bu işi profesyonel olarak yapmaktadır.Yüzlerce firmamız ülkemizin beton ihtiyacını yerel olarak sağlamaktadırlar.Bunu yaparken ise betonda  kalite kontrol ön plana çıkmaktadır.

Betonda kalite kontrolün ilk aşaması kullanılan çimentodan başlamaktadır.Betonda kullanılan diğer agrega ve su oranları yani beton oluşumunda kullanılan malzeme oranları betonun mukavemeti ile doğru orantılıdır.Tabi ki ortaya çıkan ürünün testleri ise beton mukavemeti ile ilgili en son durumu ortaya koyacaktır.Bunun için oluşturulacak bir laboratuvarda yapılacak malzeme ve beton deneyleri ise en iyi betonun ortaya çıkması için çok önemlidir.

Beton laboratuvarında kullanılan cihazlar bir betonun mukavemetini tespit ederken önem arz etmektedir.Çünkü o laboratuvar işletmenin ürettiği betonun standartları karşılaması ve maliyet çalışmaları için temel oluşturmaktadır.Bu nedenle laboratuvarda kullanılan cihazların doğruluğu çok önemlidir.Yanlış yapılacak bir ölçüm direk insan hayatını etkilemektedir.Yanlış ölçümleri önlemek için ise cihazların doğru çalışmalarına bağlıdır.Cihazların doğru çalışabilmesi bu cihazların zaman zaman kontrolü ve ölçülmesi yani Kalibrasyon ile  mümkündür.

Firmamız TÜRKKAL bu konuda medikal sektör gibi hayati bir öneme sahip bir konu olan Beton Sektörün dede elini taşın altına koyarak bu konuda sektörde Kalibrasyon hizmeti vermektedir.

TÜRKKAL uzman  ve deneyimli kadrosu ile konunun önemini bilerek çalışmalarını sürdürmekte olup ölçme imkanlarını her geçen gün artırmaktadır.

Adres

 

  • Kemeraltı Mh. Çifteönü Cd. Somtaş Konağı apt. Altı No:10/B Melikgazi/Kayseri
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • 0352 224 44 90 - 95

Ulaşım

Kimler Çevrimiçi

31 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Statistics

OS:  
Linux n
PHP:  
5.6.33
MySQL:  
5.6.38
Zaman:  
21:34
Ön bellekleme:  
Etkisiz Kılındı
GZIP:  
Etkisiz Kılındı
Ziyaretçiler:  
38
Makaleler:  
23
Web Bağlantıları:  
9

Akreditasyon Sertifikamız

Harita